víte, že...

Nejpočetnější třídy

Nejpočetnějšími třídami ve školním roce 1987 - 88 se staly V. A. a V. B. s 37 žáky.

Založení naší školy

Školní rok 1895/96 byl zahájen v nové školní budově, která byla 15. září slavnostně vysvěcena a oficiálně předána školním účelům.

zprávy

11.02.2017

Nový web

Nyní nás najdete na novém webu.
26.01.2017

Zlatý slavík v ŠD

Ve čtvrtek 26. ledna děti z družiny v Bratrské soutěžily ve zpěvu. Pečlivě předem nacvičovaly. Nesoutěžící děti potom vybraly Zlatého slavíka. Všichni účastníci byli sladce odměněni, vítězové dostali i diplom.
Zlatý slavík v ŠD
26.01.2017

Přehazovaná druháků

Ve čtvrtek se žáci II. B a II. C setkali při hodině Tv, aby si společně zahráli přehazovanou. Rozdělili se do družstev a každé družstvo si hru několikrát zkusilo. Společné sportování se všem líbilo.
Přehazovaná
25.01.2017

Okresní kolo dějepisné olympiády

Žák 8. ročníku, Martin Urbanec, nás skvěle reprezentoval na okresním kole dějepisné olympiády. Obsadil krásné druhé místo, a proto postoupil do krajského kola. Gratulujeme!
24.01.2017

Zlatý slavík ve ŠD Komenského

V lednu proběhla ve školní družině Komenského soutěž malých pěvců Zlatý slavík. Soutěže se zúčastnila pouze děvčata, která šla do soutěžního klání s velkou vervou. První místo získala Julča Fialová, druhé Terezka Ježková a o třetí místo se podělily Leonka Habrová a Valentýna Distelová. Stejně jako ve známé soutěži i u nás hlasovali přítomní posluchači.
Zlatý slavík ve ŠD Komenského
22.01.2017

Hry na sněhu

Krásného slunečného odpoledne jsme v ŠD Bratrské využili k zimním radovánkám na sněhu. Na zahradě jsme bobovali, koulovali se, klouzali se atd. I přes mírné mrazivé počasí jsme si odpoledne užili.
Na sněhu
19.01.2017

I. A a I. B - TV na sněhu

Ve čtvrtek si žáci I. A a I. B užili hodinu TV úplně jinak. Vyrazili bobovat a hrát si na sněhu.
Na sněhu
19.01.2017

Amoska - poslední setkání

Ve čtvrtek 19.1.2017 se předškoláčci rozloučili se sovou Amoskou.
Poslední setkání proběhlo v zimním duchu a děti sestavovaly sněhuláky, vybarvovaly a vystřihovaly zimní obrázky, plnily úkoly, které pro ně sovička nachystala.

Projekt se dětem moc líbil a sova Amoska se na budoucí prvňáčky bude těšit u zápisu.
Amoska
13.01.2017

Kyberšikana

V pátek 13.1.se žáci pátých tříd zúčastnili přednášky o kyberšikaně ve spolupráci s POLICIÍ ČR v rámci projektu Bezpečně a zdravě. Děti byly poučeny o správném používání internetových portálů, jak se vyhnout hrozícímu nebezpečí internetu a jak se jim bránit.
Kyberšikana
13.01.2017

Lyžařský kurz- běžky Řásná

Včera, tj. ve čtvrtek 12. 1. naši žáci vyrazili na jednodenní lyžařský kurz do okolí obce Řásná. Celkem se sešlo více než 30 účastníků, od začátečníků po pokročilé. V čerstvě napadaném sněhu se běžky sice mírně lepily, ale před polednem už byla stopa lepší. Nakonec se nám podařilo zdolat i nejvyšší vrchol Javořice, která měří 837m. Odtud jsme dojeli na malé občerstvení a pak autobusem zpět do Dačic.
Na běžkách
09.01.2017

Bruslení I. A a I. B skončilo

V pondělí 9.1.2017 si žáci I. A a I. B naposledy pořádně zabruslili v Telči.

Díky projektu Děti do bruslí se všechny děti naučily bruslit, držet stabilitu a osvojily si základy bruslení a hry na ledě.

Poslední lekce byla o to více zajímavá, že se jí účastnili i rodiče dětí, a tak si všichni společně užili celé dopoledne.
Pochvala patří rodičům za hojnou účast a trenérům za nadšení, které dětem věnovali.

Děkujeme, tak zase za rok!!

Bruslení
07.01.2017

Sportujeme na sněhu

V rámci hodin tělesné výchovy se ve čtvrtek žáci II. B a II. C společně vydali za zimními radovánkami. Na lety ověřeném kopečku u sportovního stadionu si žáci vyzkoušeli svá zimní vozidla a hlavně svoji šikovnost a zručnost. Všem se sáňkování a bobování líbilo. Opravdového sněhu si moc a moc užili.
Na sněhu
04.01.2017

Základka roku 2017

Zapojili jsme se do projektu Základka roku 2017. Hlasujte pro naši školu! Hlas můžete přidat kliknutím na nadpis!
Hlasujte

22.12.2016

Vánoční besídky v Bratrské

Ve čtvrtek 22. prosince si děti užily vánoční veselí. Nejprve se třídy vydaly do budovy ZŠ v Komenského, kde si pro ně žáci 9. ročníku připravili vánoční soutěže v tělocvičně a školní jídelně. Poté pokračovaly besídky ve třídách: ochutnávalo se cukroví, soutěžilo, zpívaly se koledy, tvořilo, rozbalovaly se dárky... A hlavně se všichni těšili na Vánoce. Tak šťastné a veselé!
Vánoční besídky v Bratrské
21.12.2016

Vánoční besídka v družině

Blížící se Vánoce, vánoční besídka, veselé děti, DJ Lumír Koutný - to jsou jistoty, které platí ve školní družině již 20 let. Nebylo tomu jinak ani letos. Opět se tancovalo, zpívalo, soutěžilo a rozveselené obličeje děti to jen dokazovaly. Děkujeme panu Koutnému, že si pro nás vyšetřil další odpoledne a připravil pro děti krásný hudební program.
Vánoční besídka v družině
21.12.2016

Zpívání u stromečku

V úterý 20. 12. se sešli žáci třídy V. B a II. C, aby si společně zazpívali koledy a připomněli si vánoční tradice v čase adventním. Přinesli si hudební nástroje a svou návštěvou je podpořil pan Petr Mareš, který hrál na dudy a basu. A že nám společná nota ladila, bylo slyšet po celé škole.
Zpívání u stromečku
21.12.2016

Keramika v podání šesťáků

Žáci šestého ročníku si před Vánoci udělali radost. Z hlíny vymodelovali zvířata a dali tak život pořádné zvířečí tlupě. Nebylo nepovedeného tvorečka, a tak vám na fotografiích nabízíme ke zhlédnutí všechny.
Keramika Keramika Keramika
20.12.2016

Krýzovy jesličky

Dnes se žáci třetích tříd vydali na vánoční exkurzi do Jindřichova Hradce. Cestou se všichni prošli po 15. poledníku východní délky. Potom jsme si čekání na Vánoce zpříjemnili prohlídkou nádherných Krýzových jesliček – největšího lidového mechanického betlému na světě. Na závěr jsme shlédli unikátní Aqua show, světelnou a vodní podívanou v centru sv. Florián.
 V muzeu
20.12.2016

Hledá se nejlepší chemik ČR

V pátek 16.12. 2016 se vybraní žáci IX.B zúčastnili 2.kola soutěže Hledáme nejlepšího mladého chemika ČR, které se konalo na SPŠ chemické v Brně. Po absolvování testu shlédli sérií zábavných chemických pokusů, vyzkoušeli si 3D interaktivní modely spalovny odpadů, čistírny odpadních vod, pivovaru a jaderné elektrárny. Navštívili také laboratoře a odborné učebny, kde pro ně byl nachystán poučný program.
Mladí chemici
19.12.2016

Plazi se plazili

Laboratorních prácí v VII.A třídě se kromě žáků zúčastnili i živí plazi: krajta královská a želva žlutohnědá. Někteří odvážlivci si dokonce krajtičku "pochovali".
Laboratorky